For students

Polish-American Internship Initiative to program wakacyjnych staży w USA dla polskich studentów. Inicjatywa umożliwia wyróżniającym się w nauce studentom odbycie praktyk w renomowanych amerykańskich korporacjach. 

O wakacyjne staże w Stanach Zjednoczonych mogą ubiegać się studenci co najmniej drugiego roku studiów stacjonarnych na polskich uczelniach, biegle władający językiem angielskim, legitymujący się bardzo dobrymi wynikami w nauce i aktywni społecznie. Do udziału w programie szczególnie zachęcamy uczestników dwóch programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności: stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych oraz studentów-wolontariuszy programu „Projektor – wolontariat studencki”. Uczestnicy staży, które trwają od 2 do 3 miesięcy, otrzymują wynagrodzenie. Udział w Programie jest dla studentów bezpłatny. Szczegółowe warunki aplikowania o staże określa Regulamin.

Zapraszamy do zapoznania się niezbędnymi informacjami dotyczącymi procedury aplikacyjnej, informacjami o niezbędnych dokumentach i procedurze wizowej oraz z regulaminem przyznawania staży.

Rekrutacja on-line na większość staży PAII odbywa się zazwyczaj jesienią / późną jesienią i trwa niespełna miesiąc. Jeżeli znalazłeś ofertę dla siebie i spełniasz warunki określone w regulaminie, sprawdź, jakie dokumenty będziesz musiał przygotować. Upewnij się zawczasu, że zgromadziłeś wszystkie konieczne zaświadczenia. Dalsze etapy rekrutacji oraz ich rozmieszczenie w czasie zostaną opisane w sekcji Terminarz po otwarciu kolejnej edycji Programu. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami.

Wszystkie bieżące informacje o Programie można też znaleźć na FB PAII – zapraszamy do polubienia!

O PROGRAMIE

Polsko-Amerykańska Inicjatywa Stażowa to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności wsparte działaniami promocyjnymi Ambasady USA w Polsce oraz Ambasady RP w Waszyngtonie. Realizatorem inicjatywy jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości we współpracy z firmami oferującymi staże.

Od 2011 roku, w dziewięciu edycjach PAII, 105 polskich studentów odbyło staże w amerykańskich firmach i zyskało bezcenne doświadczenie zawodowe.