Dla kandydatów

Polish-American Internship Initiative – edycja 2024 w nowej formule!

Znajdź staż w USA a my pomożemy Ci uzyskać wizę J-1 i sfinansujemy Twoją podróż do USA!

O programie

PAII to program, który poprzez sfinansowanie procedury wizowej i kosztów podróży do USA ułatwia polskim studentom odbycie wakacyjnych staży w wybranych przez siebie amerykańskich korporacjach, na które zostali zaakceptowani po przejściu procedury aplikacyjnej.

Do udziału w programie zachęcamy wyłącznie uczestników dwóch programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności: stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych oraz studentów-wolontariuszy programu Projektor.

O udział w programie mogą ubiegać się studenci co najmniej drugiego roku studiów stacjonarnych na polskich uczelniach, z bardzo dobrymi wynikami w nauce i aktywni społecznie, którzy samodzielnie pozyskają staż w amerykańskiej firmie.

Znajdź staż, który spełnia następujące warunki:

  • jest zgodny z realizowanym przez Ciebie kierunkiem studiów. Nie może być to praca, która nie wymaga żadnych kwalifikacji (po angielsku są to prace określane jako unskilled lub casual labor position), taka jak sprzedawca w sklepie czy sprzątaczka;
  • jest płatny – firma zapłaci Ci wynagrodzenie za wykonaną pracę;
  • będzie trwać od 2 do 3 miesięcy i zostanie zrealizowany w okresie wakacji, od czerwca do września 2024 r.

Po spełnieniu warunków określonych w Regulaminie i zakwalifikowaniu się na staż, możesz aplikować do nas o wsparcie i pomoc finansową przy załatwianiu wizy J-1 oraz zwrot kosztów podróży do USA.

Od czego zacząć?

Zapoznaj się z informacjami, które przygotowaliśmy w zakładce 10 kroków do stażu.

W zakładce Lista firm zamieściliśmy kilka przykładowych ofert praktyk znalezionych przez nas w sieci. Będziemy starać się aktualizować tę listę w miarę naszych możliwości. Pamiętaj jednak, że jest wiele firm, których nie ma na naszej liście, a które przyjmą na staż studentów spoza USA. Wszystko jest w Twoich rękach.

Fundacja nie ponosi odpowiedzialności za warunki przedstawionych ofert zamieszczonych na naszej liście.

Dalsze etapy udziału w programie oraz harmonogram są opisane w sekcji Aplikowanie.

Dowiedz się więcej o historii PROGRAMU PAII w latach 2011-2020.